Lenovo Legion Go güçlü rakipleriyle yarışıyor

Lenovo’nun geçen yılın Eylül ayında piyasaya sürdüğü Lenovo Legion Go, bir yılı aşkın sürenin ardından nihayet Türkiye pazarına geliyor. Marka, yaptığı basın açıklamasında el konsolunun ülkemizdeki lansman tarihini resmen duyurdu. Lenovo’nun resmi web sitesinde cihazın küresel versiyonuyla aynı olan anahtar özelliklerini gösteren bir mikro site de yayınlandı. Lenovo Legion Go, Türkiye pazarında ASUS ROG Ally ve MSI Claw A1M gibi rakiplerle rekabet edecek.

Lenovo Legion Go, 27 Haziran Perşembe günü Türkiye’de tanıtılacak. Cihaz, üç aylık Xbox Game Pass Ultimate aboneliği ile birlikte gelecek. Şirket, el konsolunun kullanılabilirliği hakkında daha fazla bilgi vermese de önümüzdeki hafta bu konuda daha fazla bilgi edinmeyi bekliyoruz. Avrupa’da Lenovo Legion Go, 799 Euro’dan (yaklaşık 870 USD) başlayan fiyatlarla satışa sunulmuştu. Türkiye’de de benzer bir fiyatlandırma bekleniyor. Hatırlatmak gerekirse, ASUS ROG Ally 69.990 TL (yaklaşık 2.580 USD) ve MSI Claw A1M ise 88.890 TL (yaklaşık 3.280 USD) başlangıç fiyatlarıyla piyasaya sürülmüştü.

Mikro siteye göre, Lenovo Legion Go, Legion AR Gözlükleri ile uyumlu olacak. El konsolu, 8.8 inç QHD+ çözünürlükte ve 144Hz yenileme hızına sahip bir LCD ekran ile donatılmış. AMD Ryzen Z1 serisi işlemcilerden güç alacak cihaz, 16GB RAM ve 1TB’a kadar SSD depolama kapasitesine sahip olacak ve microSD kart yuvasını destekleyecek. İç kısımda, ultra ince bir soğutucu ve 20W TGP’ye kadar ısı dağıtımı için gelişmiş bir termal tasarıma sahip. Cihaz, 49.2WHr pil ile destekleniyor.

Lenovo Legion Go’nun çıkarılabilir kontrol üniteleri bulunacak. Yazılım olarak, Windows işletim sistemi üzerinde çalışacak. Türkiye’deki kullanıcılar için sunulacak olan bu yeni el konsolu, güçlü donanımı ve yenilikçi özellikleriyle dikkat çekiyor. Lenovo’nun bu hamlesi, oyun tutkunları arasında büyük bir heyecan yaratıyor ve piyasanın hareketlenmesine katkıda bulunacak gibi görünüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir